CE İşaretlemesi

CE işareti, Avrupa Birliği (AB) ülkelerinde satışa sunulan ürünlerin belirli sağlık, güvenlik ve çevre koruma gerekliliklerine uygun olduğunu gösteren bir işarettir. “CE” kelimesi “Conformité Européene” kelimelerinin baş harflerinden oluşur ve Türkçe olarak “Avrupa Uygunluk İşareti” olarak da bilinir.

CE işareti, bir ürünün Avrupa Birliği pazarına girebilmesi için zorunlu bir gerekliliktir. Bu işaret, ürünlerin AB standartlarına uygun olarak tasarlandığını, üretildiğini ve test edildiğini gösterir. CE işareti, hem tüketicilerin hem de üreticilerin güvenliği ve uygunluk konusunda bilgi sahibi olmalarına yardımcı olur.

Ürünlerin CE işareti taşıması, tüketicilerin güvenliği ve sağlığı için son derece önemlidir. Bu işaret, bir ürünün belirli güvenlik ve sağlık standartlarını karşıladığını gösterir. Bu nedenle, CE işareti taşımayan ürünlerin satışı yasaklanmıştır.

Eğer bir ürünü AB ülkelerinde satmayı planlıyorsanız, CE işareti almanız gerekmektedir. CE işareti almak için ürünlerin belirli testlerden geçmesi gerekmektedir. Bu testler, ürünün güvenliği, performansı ve uygunluğu ile ilgili konuları kapsamaktadır.

KvG Mühendislik ve CE İşaretlemesi

KvG MÜHENDİSLİK ile Avrupa’da ve Türkiye’de ilk CE işaretlemesi projelerinin gerçekleşmesinde birinci derecede rol alan uzman personel desteğinden yararlanabilirsiniz…

KvG MÜHENDİSLİK, öncelikle Tıbbi Cihazlar, Makine, Basınçlı Ekipmanlar, Gaz Yakan Cihazlar ve Buhar Kazanları imalatı sırasında üretici olarak görev alan ve sonrasında S&Q Mart, SZUTEST, ALBERK QA gibi Türkiye’nin önde gelen Onaylanmış Kuruluşlarında yukarıdaki yönetmelikler kapsamında uygulayıcı ve yönetici olarak görev alan uzman teknik personeli ile üreticilerin CE İŞARETLEMESİ süreçlerinde ihtiyaç duyduğu her türlü teknik desteği sağlayabilecek ender kuruluşlardan birisidir.

NEDEN KvG MÜHENDİSLİK?

Ne yazık ki, Türkiye’de danışmanlık sektöründe hizmet veren kuruluşlar için herhangi bir mesleki denetim mekanizması yoktur. Bu nedenle herhangi bir yetkilendirme de söz konusu değildir… Şu anki koşullarda Türkiye’de danışmanlık hizmeti verilmesi için, içinde “danışmanlık” sözcüğünün geçtiği herhangi bir kartvizit, katalog veya bir tabela yeterli olmaktadır… Hizmet verdikleri alanda gerekli yeterliliklere sahip olmayan “danışmanlar” nedeniyle devletle veya müşterilerle mahkemelik olan kuruluşların sayısı bir hayli fazladır… Tam da bu yüzden, bu tür sürprizlerle karşılaşmak istemeyen kuruluşlar için danışman seçimi son derece önemlidir. KvG MÜHENDİSLİK gerek kendi bünyesinde bulundurduğu uzman teknik personel ve gerekse de seçmiş olduğu çözüm ortaklarının bünyesindeki uzman personelle, müşteri öncelikli profesyonel danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

KvG Mühendislik;

 • Uluslararası standartlara uygun yönetim sistemi
 • Konularında uzman teknik personel
 • UNIDO/UNDP’den onaylı Enerji Uzmanı desteği
 • Birleşmiş Milletlerin Onayladığı tedarikçi ile çalışma olanağı
 • ETKB’nin yetkilendirdiği EVD ile çalışma olanağı
 • Projeleri hızlı sonuçlandırma
 • Güvenilir çözüm ortağı
 • Kaliteli hizmet

 • Eğitim Hizmeti
 • Danışmanlık Hizmeti
 • Sürdürülebilir Verimlilik